wystawa prac henryka chuta 16.06.2018 godz. 15:00

Cirut stworzył tryptyk ‘’Geoformy”, ‘’Hydroformy”, ‘’Dendroformy” – cykl fotograficzny  ukazujący świat na pozór nam znany, jednak głęboka symbioza z  przyrodą powoduje, że widzi on świat jako jedność.

Są to inne  zdjęcia Warmii niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. One wymagają uspokojenia umysłu, spokojnej analizy. Bez tego nie dojrzymy całego ukrytego w abstrakcyjnej formie realistycznego, brutalnego dramatu – naruszania spokoju ziemi . Dlatego te fotografie zapraszają na spotkanie. Są zachętą do powtórzenia wędrówki, którą odbył ich autor. Możemy ją odbyć, oglądając jego fotografie.

WERNISAŻ WYSTAWY W GALERII SPICHLERZ.

HENRYK CIRUT Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki. Sztukator w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków (m.in. prace sztukatorskie w ratuszu zamojskim oraz pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim).

Działalność artystyczną rozpoczął w 2014 roku projektami muzyczno-wizualnymi, takimi jak: "Muzyka w obrazie", "Cztery pory roku muzyki niezależnej - dialog z Vivaldim", dwa koncerty z cytatami muzyki Vivaldiego "Cztery pory roku", zdjęcia do koncertu" Pieśni warmińskie" Feliksa Nowowiejskiego w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie

Cykl indywidualnych wystaw fotograficznych pt. "Tryptyk warmiński" zainaugurował w czerwcu 2015 roku wystawą "Geoformy" w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. W 2016 roku pokazał "Hydroformy", w 2017  - "Dendroformy".

W latach 2015-2017 zrealizował 18 indywidualnych wystaw fotograficznych, m.in. w Olsztynie, Warszawie, Kwidzynie,  Ełku, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Bisztynku, Lwowie i Brukseli.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

zadzwoń
mapa
rezerwuj