grunwald - rekonstrukcja bitwy z 1410 roku

Corocznie w połowie lipca, na historycznych polach pod Grunwaldem odbywa się rekonstrukcja największej bitwy średniowiecza - Bitwy pod Grunwaldem.

Na kilka dni zjeżdżają do nas z całej Europy i świata miłośnicy widowisk historycznych. Rekonstrukcja bitwy odbywa się zaledwie 5 km od Zespołu Pałacowego Pacółtowo.

zobacz galerię

zobacz galerię

zobacz galerię

zobacz galerię

niezwykłe widowisko

Na kilka dni zjeżdżają tu z całej Europy i świata miłośnicy widowisk historycznych - tysiące ludzi - widzowie i uczestnicy inscenizacji-rekonstrukcji, którzy przygotowują się do tego wydarzenia cały rok.

Pole bitwy leży w odległości zaledwie 5 km od Zespołu Pałacowego Pacółtowo. Zapewne stanie się naszą coroczną tradycją goszczenie turystów, przybywających na to niepowtarzalne widowisko.

Jak pięknie przygotowana jest rekonstrukcja można zobaczyć na zdjęciach, które załączamy dzięki uprzejmości wybitnego fotografa z Londynu, księcia Stefana Lubomirskiego, który przybył obejrzeć rekonstrukcję bitwy, w której ponad 600 lat temu uczestniczyły chorągwie jego rodu.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

zadzwoń
mapa
rezerwuj