wycieczki samochodowe

Taki sposób zwiedzania to niepowtarzalna okazja do poznania nie tylko walorów krajobrazowych, ale przede wszystkim zabytków i dziedzictwa kulturowego okolicznych terenów.

wyjątkowe atrakcje na wyciągnięcie ręki

Wśród okolicznych atrakcji turystycznych szczególnie polecamy Państwu zwiedzenie:

Olsztynka (20 km) – urokliwego miasteczka z Muzeum Budownictwa Ludowego. Można w nim zobaczyć domy mieszkalne, budowle sakralne, gospodarcze czy przemysłowe z Warmii, Mazur, Sambii i Małej Litwy. W tym wyjątkowym miejscu znajduje się także stała wystawa poświęcona wybitnemu mieszkańcowi miasta Krzysztofowi Celestynowi Mrongowiuszowi, propagatorowi języka polskiego w zaborze pruskim. Nie wszyscy wiedzą, że Olsztynek słynie również z… najlepszych w tej części kraju jagodzianek.

Działdowa (40km) – niewielkiego miasta nazywanego bramą do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Będąc w Działdowie nie sposób nie dostrzec przepięknej architektury. W mieście można podziwiać także zachowany jeszcze ze średniowiecza układ uliczek zbudowanych na przełomie XVIII i XIX w., pochodzący z XVIII w. ratusz oraz zamek, który przypomina o wielowiekowej obecności Krzyżaków na tych terenach i przynależności miasta do Prus. Miłośnich historii nie mogą przegapić również Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego.

Starych Jabłonek (30 km) – urokliwej wsi z Rezerwatem przyrody Sosny Taborskie oraz  leśnymi bunkrami, stanowiącymi początek fortyfikacji Pozycji Olsztyneckiej. W Starych Jabłonkach znajduje się także przystań wodna na jeziorze Szeląg Mały, będąca początkiem szlaku wodnego Kanału Elbląskiego.

Ostródy (26 km) – malowniczo położonej wśród jezior miejscowości. Poczesne miejsce na lokalnej liście atrakcji zajmuje rozgałęziony system żeglugowy Kanału Ostródzko-Elbląskiego, będący  najdłuższym i najbardziej interesującym pod względem technicznym, unikatowym w skali europejskiej kanałowym szlakiem wodnym, który w Ostródzie ma swój początek. Na trasie tego wyjątkowego zabytku sztuki hydrograficznej wybudowano dwie śluzy oraz pięć pochylni. Pochylnie niwelują 99 metrową różnicę poziomów wody, a statki poruszają się po nich na specjalnych wózkach. Ostróda może poszczycić się także znacznie starszymi atrakcjami. Od zamków pokrzyżackich, zabytków architektury, po kościół św. Dominika Savio pochodzący z XIV wieku. Dla miłośników sportów ekstremalnych na Jeziorze Drwęckim funkcjonuje wakeboardingowy funpark.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

zadzwoń
mapa
rezerwuj