trasy rowerowe

Okolice Wzgórz Dylewskich to tereny stworzone do uprawiania turystyki rowerowej - malownicze krajobrazy, pełne zielonych, pagórkowatych łąk, pastwisk, pól i przepięknych wąwozów.

szczególnie polecamy

Proponujemy trasy o różnym stopniu trudności zaspokajające potrzeby zarówno tych, którzy podchodzą do sportu amatorsko, jak i tych, którzy lubią stawiać przed sobą ambitne wyzwania.

"Zdobycie" Góry Dylewskiej (16,5 km).

Zwiedzenie drewnianego kościółka z XIII w Rychnowie  (8 km).

Zwiedzenie Pól Grunwaldzkich (5 km) i Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej oraz Pomnika Zwycięstwa Grunwaldzkiego. Corocznie w połowie  lipca, w rocznicę zwycięstwa Jagiełły nad Krzyżakami świętowane są Dni Grunwaldu. Oprócz uroczystości głównych przy Pomniku Grunwaldzkim i Ogólnopolskich Biegów Grunwaldzkich (15 lipca), wielką atrakcją jest inscenizacja Bitwy Grunwaldzkiej w wykonaniu około 1 500 rycerzy przybyłych tu z całej Polski oraz z takich krajów, jak Czechy, Węgry, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Litwa, Łotwa i Białoruś.

Zwiedzenie Dąbrówna (15 km) – miasteczka w południowej części Mazur Zachodnich, malowniczo położonego między jeziorami Dąbrowa Mała i Dąbrowa Wielka. Dąbrówno przyciąga przede wszystkim miłośników natury, ceniących ciszę oraz możliwość podziwiania wspaniałego krajobrazu morenowych wzniesień. Jest tu gotycki kościół z XIV w. z dzwonnicą o polichromowanym stropie oraz wiele ciekawostek architektonicznych, m.in. zabytkowe kamieniczki, fragmenty obwarowań miejskich i pochodząca z XVIII w. wieża ciśnień.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

zadzwoń
mapa
rezerwuj